توجه به فرهنگ مولد در اشتغال ضروری است
توجه به فرهنگ مولد در اشتغال ضروری است
تهران - استاندار تهران با انتقاد از فرهنگ غلط رایج در اشتغال و تمایل به پشت میز نشینی بر ضرورت توجه به فرهنگ مولد در اشتغال تاکید کرد و گفت: برای کار مولد، فرهنگ سازی نشده است.

استانداری تهران،سیدحسین هاشمی در جلسه شورای مشورتی امورایثارگران با حضور جمعی از مدیران استانداری،مسئولان بنیاد شهید استان و نمایندگانی از خانواده شهدا و ایثارگران، اقتصاد مقاومتی را توجه به خوداتکایی دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب با شعار اقتصاد مقاومتی جامعه را به واقعیت اتکا به خود بازگرداندند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون در استقلال سیاسی به خوبی عمل کردیم گفت: اگر در کنار استقلال سیاسی به استقلال اقتصادی و فرهنگی نیز توجه کنیم گام بزرگی در خوداتکایی برداشته ایم.
هاشمی افزود: کشور ایران دارای ذخایر معدنی فراوان و رتبه برتر نفت و گاز جهان است که زمینه ای برای توسعه اقتصادی در کنار توسعه انسانی و نیروی کارآمد در کشور است.
وی گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران بدون نیاز به کمک خارجی باید متکی به نیروی داخلی باشیم.
هاشمی افزود: اتکا به خود به معنای دیوار کشیدن و انزوا نیست و اقتصاد مقاومتی با نگاهی به بیرون در مسیر توسعه اقتصادی است.
استاندار تهران با تاکید بر زمینه سازی توسعه صادرات گفت: با تدبیر دولت یازدهم طرح های نیمه تمام با سهل ترین روش ها واگذار می شوند و سرمایه های سرگردان به عنوان محور اقتصادی در مسیر سازندگی قرار می گیرند.
وی همچنین با تاکید بر توجه به خانواده شهدا و ایثارگران افزود: لازم است تا آنجا که امکانپذیر است در خدمت رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران تلاش کرد.
هاشمی افزود: باید برای رفع نیازهای شغلی خانواده شهدا و ایثارگران براساس قانون اقدام شود و نباید اقدام ها در آمار و ارقام خلاصه شود و باید خروجی مورد توجه داشته باشد.
وی با بیان اینکه دفتر امور ایثارگران استانداری با اختیاراتی که به عهده دارد در جهت رفع موارد مرتبط با مسایل خانواده شهدا و ایثارگران وارد می شود تصریح کرد: در جلسات لازم است از افراد صاحب نظر در امور فرهنگی و اقتصادی دعوت شود تا نشست ها با خروجی بهتر همراه باشد.

 

captcha