استقبال گسترده جوانان از تجارب کارآفرینان بزرگ ایران
استقبال گسترده جوانان از تجارب کارآفرینان بزرگ ایران
مشتاقان ایده های کارآفرینی از سراسر کشور با هشت کارآفرین نمونه کشوری همراه شدند .

شهرداری منطقه ۷ تلاش می کند در جهت کاهش فاصله میان کارآفرینان و جوانان روز به روز گام بردارد و در این حال در هشتمین همایش این مجموعه نشست ها اطلاع رسانی گسترده ای در این زمینه صورت گرفت تا آن جا که جوانان از نقاط مختلف ایران در این همایش ۴ ساعته حضور به هم رسانیدند .

این همایش با حضور دکتر نگهبان شهردار و مدیران و معاونان منطقه ۷ با ۸ کارآفرین برتر کشوری آقایان ؛ مهندس نادر رفتاری صاحب امتیاز رستوران های زنجیره ای رفتاری،شهرام صالحی نوع پرور بنیانگذار گروه پوشاک تولیکا،مهندس زرین نژاد مدیر عامل کارخانه زرین سوله،دکتر علی اصغر جهانگیری مدیر عامل و موسس هگزان و برند کندلوس،مهندس معصومی مدیر عامل کارخانه تلاونگ،دکتر علی شاه حسینی موسس مجموعه آموزشگاه های زبان کیش نو و دکتر رامین فر پیشکسوت صنعت ساختمان و بنیانگذار کلینیک ساختمانی ایران و همچنین خانم رقیه حاتمی پور مدیر گروه بین المللی گردشگری و مسافرتی فلامینگو برگزار شد.

دکتر نگهبان در این مراسم برگزاری همایش های کارآفرینی را یکی از اولویت های منطقه ۷ از زمان حضور در این منطقه عنوان کرد و گفت :با توجه به شرایط روز جامعه و ورود سیل فارغ التحصیلان به عرصه کار و بازار ، نیاز استفاده از تجارب بزرگان عرصه کار و اشتغال بومی بیش از پیش احساس می شود .

وی با بیان این که جوان ایرانی باید از کارآفرین ایرانی نقشه راه بیاموزد تاکید کرد :این همایش ها کمک به ترسیم نقشه راه حرکت و پویایی جوانان خواهد کرد و واسطه ای است برای نزدیکی قشر جوان و تحصیل کرده با آنانی که از نزدیک شرایط کار ، بازار و تولید را لمس کردند .

شهردار منطقه ۷ نقش ایجاد ارتباط میان کارآفرینان و جوانان جویای نام و کار را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود :مسئولان شهری در هر مقامی باید از ظرفیت های موجود برای آشتی علم و صنعت استفاده کنند و برگزاری همایش های رایگان کارآفرینی از این دست دغدغه های اصلی شهرداری منطقه ۷ است تا جوانان پر توان این مرز و بوم بدانند فاصله ای میان کاریابی و کارآفرینی نیست مگر ایجاد باور در جوانان برای ایستادگی در برابر مشکلات و احترام به هدف شخصی …

شهردار منطقه ۷ افزود : این منطقه سعی می کند در تمام عرصه ها حتی دستورات ابلاغی اداری ؛‌نگاهی کارآفرینانه به موضوعات داشته باشد که از آن جمله می توان به حرکت خیرین فرهنگی در طرح هبه کتاب ،روش ها و برنامه های مناسب برای مبارزه جهادی با فقر ،حذف مراسلات کاغذی و ارتباطات هفتگی شهروندان با شهردار منطقه از طریق سامانه ۱۸۸۸ اشاره کرد .

و اما سخنانی ناب از هشت کارآفرین برتر کشوری در ایستگاه هشتم همایش های کارآفرینی در منطقه ۷ ؛منطقه کارآفرین

به گفته دکتر علی اصغرجهانگیری خالق شرکت هگزان؛ کارآفرین واقعی کسی است که در هر زمان و مکان به دنبال ایده های برتر است .

صاحب برند کندلوس معتقد است کارآفرین نباید عمرش را به انجام یک فعالیت اختصاص دهد ،باید سراغ فعالیت‌های دیگر هم برود و مثلا صد ایده را به نتیجه برساند.

وی تصریح کرد : اگر کارآفرین در یک شغل باقی بماند دیگر کارآفرین نیست.

دکتر جهانگیری با بیان این که هر ساعت ۳۰۰ نفر به جمع بیکاران افزوده می شود گفت :امروز باید از منابع سرشار در کشور استفاده کرد و جوانان متاسفانه از بازار و ارتباط و ایده ؛آگاهی ندارند و این گنج سرشار پنهان مانده …

وی جوانان را خطاب قرار داد و از ایشان خواست نسبت به بازار و اصناف نگاهی نوآورانه داشته باشند .

مهندس معصومی مدیر عامل کارخانه تلاونگ در خرداد ۱۳۴۲ در تهران و در خانواده ای بازرگان بدنیا امد و این طور اظهار داشت که در خانواده ای توانا گذران زندگی داشته اما استفاده از فرصت ها را از عوامل موفقیت خود معرفی کرد .

عضو هیئت نمایندگان دوره هشتم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران ایجاد کار جدید و تحول در صنعت را از جمله صفات ایجاد حدود ۱۸ شرکت وابسته به تلاونگ دانست و گفت علاقه به تلاش و نوآوری و توسعه خواه نا خواه موجب در اختیار گذاشتن علم برای همه عوامل همراه خواهد شد .

دکتر علی شاه حسینی متولد ۱۳۴۶ گرمسار مهمان دیگر جمع کارآفرینان برتر کشوری بود .

وی دارای مدرک دکتری تخصصی مدیریت و برنامه ریزی امور فرهنگی و به عنوان مدرس دانشگاه، سخنران ، نویسنده و در تربیت کارآفرینان برتر زبانزد است .

نویسندگی مقالات و کتاب های مختلف به زبان های انگلیسی و فارسی در مجلات علمی پژوهشی بین المللی و مجلات علمی پژوهشی داخلی و همچنین تاسیس موسسه های آموزش زبان های آموزشی مختلف را در کارنامه دارد.

دکتر شاه حسینی که خود اجرای همایش را بر عهده داشت از حاضران خواست “در ۴ ساعت ۸ جلد کتاب بخوانید” …

وی با بیان این نکته که حضور و ارائه تجربیات کارآفرینان حاضر در جلسه نعمتی بزرگ برای جوانان پویا و جویای فرزانگی است گفت:پذیرش ریسک ،تمرکز بر هدف ،فراموشی شکست ها و درس گرفتن برای ادامه مسیر و تغییر و تبدیل عادت ها را از جمله صفات مورد نیاز برای حرکت به سوی کارآفرینی است .

دکتر علی شاه حسینی همچنین توصیه کرد جوانان ، مثلث تلاش و توکل و توسل را سر لوحه فعالیت های خود قرار دهند تا غیر ممکن های ظاهری به ممکن تبدیل شود .

رقیه حاتمی پور مدیر گروه بین المللی گردشگری و مسافرتی فلامینگو کارآفرین نمونه ای است که که پس از سه دهه موفق شد برای اولین بار درهای اهرام اسرارآمیز مصر را به روی تورهای مسافرتی ایرانی باز کند.

این بانوی کارآفرین گفت فلامینگو از سال ۱۹۹۰ در امارات  متحده عربی و از سال ۱۳۷۷ در تهران فعالیت کاری خود را با هدف سفر و گردشگری، خدمات توریستی و تجاری آغاز کرده و گروه فلامینگو با استفاده  از نیروهای زبده و تحصیل کرده و با بهره گیری از روشهای صحیح تجارت و اصول علمی صنعت گردشگری و با اعتقاد به مشتری مداری روز به روز گامهای بلندی را در این عرصه پرارزش بر می دارد.

وی یکی از بهترین راهکارها برای حرکت به سمت کارآفرینی را مطالعه سرنوشت و آگاهی از دیروز و امروز کارآفرینان دانست و افزود :ترسیم آرزو بخش مهمی برای دستیابی به آرزو ست .

مدیر گروه بین المللی گردشگری و مسافرتی فلامینگو با بیان این که تولید فکر مسبب تولید ثروت است ادامه داد نوشتن برنامه ،تحقیق همیشگی و برکت روزی حلال از جمله وسایل اساسی در طی این مسیر است .

مهندس نادر رفتاری صاحب امتیاز رستوران های زنجیره ای رفتاری سخنان خود را با این جمله آغاز کرد که من نسل سوم از قدمت ۱۰۶ ساله رستوران های رفتاری هستم و به مدت ۳۰ سال رهرو پدر و عموی خود بودم اما در کنار این مهم فعالیت های توسعه ای و تولیدی همچون تولید یخچال خودرو و چراغ های لیفت خودرو و دیگر محصولات به شکل انحصاری را ادامه دادم .

 وی سختکوشی را سرلوحه قرار داده و بنا به اظهارات خود از ابتدا پشت میز نشین پدر در رستوران رفتاری نبوده و از کمترین پست کاری آغاز و به این عرصه وارد شده …

صاحب امتیاز رستوران های زنجیره ای رفتاری دنباله روی از سنت کاری پدران همراه با تطبیق آن با علم روز را  از علل موفقیت خود در صنعت توسعه ای رستوران های زنجیره ای رفتاری دانست .

همچنین مهندس شهرام صالحی نوع پرور بنیانگذار گروه پوشاک تولیکا گفت بررسی زندگی، مصائب و سختی ها موجود در راه های رسیدن قهرمانان صنعت و تجارت ایران به اهداف خود یکی از شیوه های بسیار موثر در حوزه کارآفرینی است .

وی که صاحب شرکت تولیدی بزرگ پوشاک بانوان است تاکید کرد همه کارآفرینان با شباهت بسیار به یکدیگر ؛ نگرش ، تفکر و عقیده واحدی به کار و زندگی دارند و تمامی آن ها به سادگی به جایگاه امروزشان نرسیدند .

صالحی نوع پرور بنیانگذار گروه پوشاک تولیکا اظهار داشت هدف و استراتژی رسیدن به آن، تنها ۲۰ درصد فعالیت کارآفرینان است و مابقی احساس خوب داشتن به کار و نوع فعالیت و ایمان و باور مطلق به کاری است که انجام می دهیم .

وی با تشریح روزهای سخت پشت سرگذاشته شده و اهداف پیش رو ،ایمان به خدا و باور داشتن به خود را دو رکن اساسی گام گذاشتن در راه موفقیت دانست .

همچنین مهندس زرین نژاد مدیر عامل کارخانه زرین سوله نیز از سیر و سفر به اقصی نقاط ایران و شهرک های صنعتی گفت.

وی افزود شناخت شرایط موجود و نیازهای روز جامعه و نزدیک شدن به مشکلات راهکار اصلی در رسیدن به هدف والای کارآفرینی است .

کارآفرین نمونه سال ۹۰ هدف گذاری خوب و همراهی خانواده و فرزندان را از ارکان مهم در مسیر کاری عنوان کرد و از حضور و بودن خانواده عزیزش در لحظه لحظه فعالیت های کاری قدردانی کرد .

در ادامه دکتر رامین فر پیشکسوت صنعت ساختمان و بنیانگذار کلینیک ساختمانی ایران جسارت و پشتکار را لازمه هر کاری دانست و جوانان را بر گذر و درس گرفتن از فراز و فرودهای زندگی توصیه کرد و گفت: یک حرکت! …یک دیدگاه! …موجب رسیدن به یک راهکار خواهد شد و به یاد دارم حتی کوهنوردی هم که می رفتم از بیراهه ها عبور می کردم …باید پذیرش ریسک داشت.

وی که همراه با تبعی شاعرانه جوانان را به رهایی از “نشدن ها” دعوت می کرد ادامه داد در کنار نگاه به کارآفرینی باید نگاهی نوآورانه و فرهنگ سازانه به موضوعات انتخابی در حیطه کارآفرینی داشت همانگونه که کلینیک ساختمانی برای نخستین بار در ایران برای افزایش طول عمر ساختمان ها و ابنیه شکل گرفت .

دکتر رامین فر پیشکسوت صنعت ساختمان تاکید کرد این نیاز است که انسان را وادار به عمل و تفکر می کند و بهترین تجهیزات برای رسیدن به اهداف ؛خود شناسی است.

در پایان این نشست و کارگاه تخصصی – علمی جمع حاضر با بیان دیدگاه های خود در جلسه پرسش و پاسخ با کارآفرینان برتر و نمونه کشوری شرکت کردند .

اضافه می شود تجلیل از کارآفرینان برتر کشوری از سوی دکتر نگهبان شهردار منطقه ۷ از دیگر بخش های این همایش بود.

captcha