با اجتناب از این ده اشتباه مذاکره در مورد حقوق و دستمزد را به سود خود پیش ببرید
با اجتناب از این ده اشتباه مذاکره در مورد حقوق و دستمزد را به سود خود پیش ببرید
بزرگ‌ترین اشتباهی که یک فرد می‌تواند مرتکب آن شود این است که به سادگـــــی هر آنچه را که پیشنهاد می‌شود بپذیرید. تحقیقات نشان می‌دهد اکثر کارجویان جوان و خانم‌ها مرتکب این اشتباه می‌شوند و شاید علت این اشتباه عدم درک درست از روند مذاکـــــــره در مورد حقوق است ویاعدم علاقه به مذاکره در مورد آن است و در این حالت کارجو احساس خوشایندی نسبت به این موضوع ندارد.

 

پذیرش و عدم مذاکره

بزرگ‌ترین اشتباهی که یک فرد می‌تواند مرتکب آن شود این است که به سادگـــــی هر آنچه را که پیشنهاد می‌شود بپذیرید. تحقیقات نشان می‌دهد اکثر کارجویان جوان و خانم‌ها مرتکب این اشتباه می‌شوند و شاید علت این اشتباه عدم درک درست از روند مذاکـــــــره در مورد حقوق است ویاعدم علاقه به مذاکره در مورد آن است و در این حالت کارجو احساس خوشایندی نسبت به این موضوع ندارد.

پذیرش حقوق پایین‌تر از آنچه حق شماست عواقـــب مالی بـــــدی به همـــــراه دارد، درآمد کمتری دارد و به دنبال ان از افزایش حقوق کمتری برخوردار هستید و در نهایت حقوق بازنشستگی کمتری دریافت می‌کنید. اثر منفی پذیرش حقوق پایین صرفاً به بعد اقتصادی محدود نمی‌شود بلکه می‌تواند در نهایت شما را به جایی برساند که از شغل و کارفرما دل زده شوید. در برخــــــــی از مشاغل خــــاص مانند فروشندگی مذاکره در مورد دستمزد امری طبیعی است.

 

 نشان دهید چه میزان مورد قبول شماست

اطلاعات از جملـــه عوامل کلیــــــدی هر گفتگویی به حساب می‌آید و از جمله اشتباهات معمولی که کارجویان مرتکب آن می‌شوند به کارفرما می‌گویند حقوق مورد نظر آنان چه میزان است. برخی اوقات عدم ارایه این اطلاعات کار دشواری است خصوصاً اگر کارفرما از سابقه حقوقی شما بپرسد. برخی از کارفرمایان در مرحله مصاحبه اولیه میزان حقوق مورد نظر را از داوطلب می‌پرسند. در تمامی این موقعیت‌ها این شما هستید که باید با دقت بر شرایط کنترل داشته باشید. هر چه زودتر این قبیل اطلاعات را بروز دهید، شانس کمتری برای مذاکره در خصوص پیشنهاد بهتر در زمان موعد خواهید داشت. تا حد امکان سعی نمایید اطلاعاتی که مبنی بر تعهد شما باشد (در مورد میزان حقوق و دستمزد) را در اختیار طرف مقابل قرار ندهید. 

 

تمرکز بر نیاز/طمع بجای ارزش

یکی دیگر از اشتباهات بسیار متداول در میان داوطلبان شغلی این است که بجای آنکه بر ارزش واقعی خود و ارزشی که نزد کارفرما دارند تمرکز نمایند در مورد آنچه احساس می‌کنند نیاز دارند صحبت می‌کنند. این موضوع که حقوق دریافتی جوابگوی مخارج زندگی و دانشگاه شما نمی‌باشد برای کارفرما چندان اهمیتی ندارد. چنانچه قصد مذاکره در مورد یک پیشنهاد شغلی را دارید، مذاکره شما باید بر مبنای تحقیق صورت گیرد (به اشتباه بعدی مراجعه شود) و همچنین ارزش شما برای سازمان مشخص گردد. هیچ گاه به کارفرما نگویید به یک میزان خاصی دستمزد نیاز دارید.

 

تحقیقات ضعیف یا آمادگی

 ضعیف برای مذاکره

به واسطه منابع متعددی که از میزان حقوق و دستمزد که در دسترس می‌باشد، هیچ بهانه ای برای عدم آگاهی از میزان ارزش کارجو در بازار وجود ندارد. اگر چه تحقیقات باید با در نظر گرفتن کارفرمای مورد نظر، سطح حقوق شرکت، سیاست‌های مذاکره و ارزیابی عملکرد صورت گیرد. حتی اگر قصد مذاکره و گفتگو در مورد حقوق ندارید باید درک درستی از ارزش خود و خدماتتان در بازار داشته باشید.

 

 طرح پیش از موعد موضوع حقوق

هر چه بیشتر صبر کنید، قدرت بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در حالی که کارجویان بسیاری بسیار زودتر از موعد مقرر اقدام به پرسش در مــــورد حقوق و مزایا می‌کنند. بهترین زمان برای صحبت در مورد حقوق زمانی است که شما به عنوان داوطلب نهایی انتخاب شده و پیشنهاد شغل را دریافت کرده‌اید. درست در همین زمان است که می‌توانید در مورد حقوق، مزایا، پاداش، بیمه، مأموریت و سایر مزایا صحبت نمایید. از طرح زودتر این موضوع اینگونه برداشت می‌گردد که بیش از حد به پول اهمیت می‌دهید و شما را به سمتی سوق می‌دهد که مقــــــــدار مورد نظرتان را آشکار سازید.

 

پذیرش بسیار سریع پیشنهاد شغلی

این روزها روند جستجوی شغلی طولانی و طولانی‌تر شده است و هنگامی که پس از هفته‌ها و یا حتــی ماه‌هـــــا پیشـــــنهاد شغلــــی به شما می‌شود، امری طبیعی است که بلافاصله آن را بپذیرید. اما با این وجود هر پیشنهادی هر چقدر هم که خوب باشد باید در شرایط مناسب و بدون هیچ گونه اعمال فشاری از جانب مدیر آینده یا منابع انسانی مورد بررسی قرار گیرد. اکثر کارفرمایان مدت زمانی را برای تصمیم گیری در اختیار فرد قرار می‌دهند. پس از دریافت پیشنهاد شغلی تمام قدرت طرف شماست زیرا اطمینان دارید از جانب کارفرما انتخاب شده‌اید و در اینجاست که می‌توانید در صورت امکان برای شرایط بهتر مذاکره نمایید. این نکته را نیز به خاطر داشته باشیـــــــد مدت زمانی که به شما داده می‌شود دقیقاً در همان زمان باید تصمیم خود را بگیرید.

رد سریع پیشنهاد شغلی

بسیاری از کارجویان هنگامی که کارفرما پیشنهادی با دستمزد بسیار پایین‌تر از حد انتظار آن‌ها است ارائه می‌دهد سریعاً پیشنهاد شغلی را رد می‌کنند. اگر چه در بسیاری از مواقع کار صحیحی است اما می‌توان از طرف مقابل فرصت گرفت. اگر مبلغ پیشنهادی بسیار کمتر از حد انتظار بود راهی جز عدم پذیرش باقی نمی‌ماند. اگر حقوق پیشنهادی خوب بود اما نه به اندازه ای که شما می‌خواهیــد به سایر مزایا توجه کنید. عدم پذیرش پیشنهاد بدون توجه به سایر مزایا اشتباه بزرگی است. مثلاً برخی از شرکت‌ها علیرغم حقوق پایین مزایا و پاداش خوبی دارند. باید قادر باشید در خصوص یک یا دو مورد مذاکره نمایید تا شرایط بهتر و قوی‌تری داشته باشید.

درخواست اعمال تغییرات بسیار در پیشنهاد ارایه شده

چنانچه به شدت به شغل علاقه‌مند هستید و کارفرما نیز گزینه مناسبی است اما پیشنهاد ارایه شده در حد انتظار شما نیست می‌توانید در مقابل شما نیز پیشنهادی ارایه نماییـــــد. به این نکته توجه داشته باشید باید یک یا دو مورد از مهم‌ترین عوامل را انتخاب نموده و در خصوص آن‌ها صحبت نمایید، نمی‌توان در مورد تمامی جوانب پیشنهاد مذاکره نمود. اگر میزان حقوق پایین است در مورد آن صحبت نمایید. اگر می‌دانید شرکت در مورد حقوق مذاکره نخواهد کرد می‌توانید بر روی عوامل دیگری از قبیل میزان تعطیلات، مزایا... تمرکزنمایید. دقت داشته باشید نمی‌توان کل پیشنهاد را زیر سؤال برد و در مورد آن مذاکره نمود، یک یا دو مورد را به دقت انتخاب نمایید.

مذاکره در خصوص حقوق را از جنبه شخصی ببینید

هر کاری که در این روند انجام می‌دهید در مذاکره و کنترل آن حرفه ای عمل کنید. وقتی کارفرما به شما پیشنهاد شغلی را می‌دهد بدین معنا است که شما انتخاب نهایی آنان هستید حتی اگر مذاکره به جایی نرسد. حتی اگر مذاکره موجب بحث بین شما و کارفرما گردد با کمال احترام و ادب از کارفرما تشکر نمایید، قطعا نمی‌خواهید بین شما شکرآب شود.

عدم دریافت پیشنهاد نهایی به صورت کتبی

پیشنهاد شغلی مناسبی به شما شده است و شما نیز آن را پذیرفته‌اید، آخرین کاری که باقی می‌ماند این است که توافق مکتوب شــده و به صورت قرارداد کاری درآید . یک کارفرمای قانونی و بدون مشکل قطعاً با انعقاد قراردادی که جزییات حقوق و دستمزد در آن ذکرشده باشد مخالفتی نخواهد داشت، اما اگر کارفرما نخواست قرارداد امضاء کند ، یا انجام روالی خارج از قانون کار را خواستار شد و پیشنهاد نمود قرارداد سفید امضاء با او منعقد کنید باید حواستان جمع گردد و خیلی دقت نمایید زیرا مشکل جدی وجود دارد و یک عامل هشدار دهنده به حساب می‌آید.

captcha