متفکران داخلی در پساتحریم، کارآفرین و صادرات گرا باشند
متفکران داخلی در پساتحریم، کارآفرین و صادرات گرا باشند
مهندسان و متفکران داخلی را در شرایط پساتحریم به کارآفرینی و صادرات گرایی بیشتر برای تصاحب بازارهای تازه باید فراخواند و بخش خصوصی باید نگرش خود را دگرگون سازد و دولت نیز تغییر رویه بدهد.

استاد دانشگاه صنعتی شریف، مهندسان و متفکران داخلی را در شرایط پساتحریم به کارآفرینی و صادرات گرایی بیشتر برای تصاحب بازارهای تازه فراخواند.

«علینقی مشایخی» عصر یکشنبه در نشست «پساتحریم، فرصت های فراروی بخش خصوصی» برخورداری از نگرش تازه برای گذر از شرایط سخت اقتصادی را ضروری دانست و گفت: مهندسان، کارآفرینان و متفکران در این نگرش تازه باید کارآفرین و توسعه گرا باشند نه آنکه منتظر بمانند طرحی از سوی دولت معرفی شود.

به گفته وی، اکنون باید صادرات گرا بود و به تصاحب بازارهای تازه اندیشید.

وی گفت: بخش خصوصی باید نگرش خود را دگرگون سازد و دولت نیز تغییر رویه بدهد تا بتوان صادرات محور شد.

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد بخش خصوصی توانمند می تواند اقتصاد کشور را به حرکت درآورد و اقتصاد مقاومتی فقط با وفاق ملی محقق می شود.

شامگاه بیست و ششم دی ماه با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه 1+5) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.

بر پایه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که بیست و سوم تیرماه بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 (انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین به همراه آلمان) با حضور اتحادیه اروپا نهایی شد، باید در ازای کاهش برخی فعالیت های اتمی تهران، تحریم های هسته ای علیه این کشور لغو شود.

captcha