خانواده مبدا رشد خلاقیت و کارآفرینی
خانواده مبدا رشد خلاقیت و کارآفرینی
سعید حامدنیا رئیس خانه کارآفرینان گفت : خانواده مبدا رشد خلاقیت و کارآفرینی است و اولیا نباید فقط به نمره فرزندان خود در کلاس درس توجه کنند بلکه اقتصاد خانواده با کارافرینی رشد می کند.

حامدنیا ؛ توسعه کارآفرینی را نقطه آغاز اقتصاد مقاومتی دانست و گفت:‌ هنر و مهارت کارآفرینی از داخل خانه ها شکل می گیرد و پدر و مادر باید در این موضوع بسیار پافشاری کنند. رشد اقتصادی جامعه مبتنی بر کیفیت فرهنگ اقتصادی خانواده هاست و خانواده ها باید به تربیت اقتصادی فرزندان تکیه کنند.

حامدنیا گفت‌ : خانواده نخستین نهاد اقتصادی است و پدر و مادر در تربیت فرزندان کارآفرین از همان دوران کودکی می توانند نقش آفرینی کنند و فرزندان قبل از هشت سالگی می توانند روحیه کارآفرینی کسب کنند.

وی افزود : بعضی از پدر و مادرها تلاش می کنند که فرزندان نمره 20 کسب کنند اما اولیا باید با تقویت روحیه کارآفرینی در کودکان خود به ایجاد نسل اقتصاد مقاومتی کمک کنند.

رئییس خانه کارآفرینان اظهار داشت : خانواده ها باید حتما از کودکان خودشان مسئولیت های متعددی را بخواهند که می تواند شست و شوی ظروف یا مرتب کردن وسایل خانه و خرید بعضی از اقلام باشد. همه افراد کنش های اقتصادی را در دوران کودکی و نوجوانی تجربه می کنند.

captcha