دولت در خدمت کارآفرینان است

وزیر تعاون، اظهار کرد: دولت برای برطرف کردن نیازهای جامعه به همکاری با شرکای خود از جمله کارآفرینان نیازمند است.

متفکران داخلی در پساتحریم، کارآفرین و صادرات گرا باشند

مهندسان و متفکران داخلی را در شرایط پساتحریم به کارآفرینی و صادرات گرایی بیشتر برای تصاحب بازارهای تازه باید فراخواند و بخش خصوصی باید نگرش خود را دگرگون سازد و دولت نیز تغییر رویه بدهد.

ایجاد بنگاه های کوچک راهکار رفع معضل بیکاری در مقطع فعلی است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد بنگاه های کوچک و خُرد با تاکید بر مشاغل رسمی و غیررسمی را یکی از پیشنهادهای این وزارتخانه برای رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال در کشور در مقطع فعلی و در برنامه کوتاه مدت دانست .

افتتاح مرکز خدمات کارآفرینی در جهاد دانشگاهی

مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی جهاد دانشگاهی ایلام با حضور رئیس این واحد و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افتتاح شد.

توسعه کارآفرینی در ایران با رویکرد توسعه صادرات

شاخص جهانی کارآفرینی در موسسه توسعه جهانی کارآفرینی GEDI تهیه می شود و اطلاعات کلیدی برای تقویت محیط های کارآفرینی کشورها دارد و توصیه کرده است.

شبکه‌های اجتماعی، راهی برای رونق کسب و کار زنان

یک عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به فراگیری شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در بین زنان خانه دار تاکید کرد که می‌توان با بهره گیری از تکنولوژی های حوزه فناوری اطلاعات در جهت رونق فضای کسب و کار استفاده کرد.

استقبال گسترده جوانان از تجارب کارآفرینان بزرگ ایران

مشتاقان ایده های کارآفرینی از سراسر کشور با هشت کارآفرین نمونه کشوری همراه شدند .

تک رقمی کردن نرخ بیکاری در کوتاه مدت

رئیس جمهور در جلسه شورای عالی اشتغال به تمام اعضای این شورا دستور داد نسبت به تک رقمی کردن نرخ بیکاری در کوتاه مدت تلاش و اهتمام ویژه ای داشته باشند.

هر دقیقه 5 نفر به آمار جویندگان کار اضافه می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی با بیان این‌که کشور سالانه به بیش از 900 هزار فرصت شغلی جدید نیازمند است گفت: هر دقیقه پنج نفر به آمار جویندگان کار اضافه می‌شود.

سالی ۸۰۰ هزارمتقاضی جدید شغل داریم

وزیر کار با بیان اینکه سالیانه ۸۰۰ هزار نفر به متقاضیان شغل در کشور افزوده می شوند، گفت: دیوارهای ظلم و تحریم ها شکسته شد

اقتصاد مقاومتی راهکاری کاربردی برای تقویت تولید داخلی و کارآفرینی

فرشبافی علاوه بر اینکه هنر اصیل ایرانی است و قدمتی چندهزار ساله دارد و اکنون نیز به عنوان منبع درآمدی مناسب مطرح است.

توسعه بازار کار با تغییر رویکرد مدرک گرایی به مهارت آفرینی

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین با بیان اینکه ساماندهی بازار کار با تغییر رویکرد مدرک گرایی به مهارت آفرینی تحقق می یابد ، گفت : جامعه نیاز دارد که مهارت گرایی جایگزین مدرک گرایی شود.

ایجاد زمینه بازاریابی و فروش در مشاغل خانگی

سید حمید کلانتری اظهار کرد: با تشکیل و راه‌اندازی تعاونی‌ها ضمن حمایت از تولیدات داخلی، زمینه توسعه صادرات و ارزآوری به کشور فراهم می‌شود.

وضعیت بیکاری زیر30ساله ها قرمز است

سازمان جهانی کار اعلام کرده بیکاری جوانان رو به افزایش است و تعداد کارجویان جوان به۷۳.۳ میلیون نفر رسیده، همچنین درایران صدها هزار جوان در انتظار شغل داریم و نرخ بیکاری آنها ۲.۵برابر سایر گروه ها است.

تفکیک جنسیتی انگیزه اشتغال را کاهش می دهد

مشاور امور زنان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفکیک شغل ها به مردانه و زنانه را موجب کاهش انگیزه ورود به بازار کار، ایجاد محدودیت در انتخاب شغل و کاهش دستمزدها دانست.